Jednou vetou

Premiér Johnson má stále príznaky koronavírusu

Britský kancelár Rishi Sunak, britský premiér Boris Johnson a hlavný vedecký pracovník Patrick Vallance na brífingu v Londýne, v utorok 17. marca 2020.

foto: SITA, AP, Matt Dunham

Lekári mu odporučili sedemdňovú izoláciu, tento čas už však takmer uplynul.

Britský premiér Boris Johnson má aj takmer týždeň po oznámení, že uňho potvrdili koronavírus, stále príznaky nákazy. Premiérov hovorca James Slack informoval, že „má naďalej mierne symptómy“. Johnsonovi potvrdili ochorenie COVID-19 v piatok po tom, čo sa uňho objavila teplota a kašeľ. Lekári mu odporučili sedemdňovú izoláciu, tento čas už však takmer uplynul.

Slack zatiaľ nepotvrdil, či premiér karanténu ukončí. Podľa jeho slov sa bude v tomto smere držať „najlepších lekárskych a odborných rád“.

Johnson v najnovšom videoodkaze oznámil, že vláda “masívne zvýši testovanie” na nový koronavírus. „Takto ho v konečnom dôsledku porazíme,“ sľubuje ľuďom z izolácie.

Johnsonova vláda sa predtým ocitla pod paľbou kritiky za to, že už pred týždňami sľubovala výrazne zvýšiť počty testovaných, pokrok v tomto smere je však pomalý. Spojené kráľovstvo má medzičasom už viac než 33-tisíc potvrdených prípadov a 2 921 mŕtvych.

VIDEO: Premiér Johnson sa nakazil koronavírusom

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia