Jednou vetou

Prepustení väzni z KĽDR: Konečne ideme domov, ďakujeme

Americký viceprezident Mike Pence (uprostred), jeho manželka Karen (uprostred vľavo) prichádzajú na Andrewsovu vojenskú základňu ležiacu neďaleko Washingtonu na stretnutie s troma Američanmi prepustených Severnou Kóreou. Severná Kórea prepustila v stredu 9. mája 2018 troch amerických väzňov.

foto: TASR/AP

Americké ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie troch amerických väzňov, prepustených Severnou Kóreou, prostredníctvom ktorého vyjadrili svoje "hlboké ocenenie" vláde Spojených štátov, prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ministrovi zahraničia Mikeovi Pompeovi a Američanom za návrat domov.

Vyhlásenie citované agentúrou AP zverejnilo americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu popoludní miestneho času krátko po tom, ako sa lietadlo s mužmi zastavilo na dotankovanie na americkom území Aljašky.

Radosť zo slobody

„Radi by sme vyjadrili hlboké ocenenie vláde Spojených štátov, prezidentovi Trumpovi, ministrovi Pompeovi a Američanom za to, že nás priviedli domov,“ uviedli vo vyhlásení. „Ďakujeme Bohu, a všetkým našim rodinám a priateľom, ktorí sa modlili za nás a za náš návrat.“

FOTO: V Moskve sa konala tradičná vojenská prehliadka

Muži sa vracajú do Spojených štátov spolu s americkým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom, ktorý bol v KĽDR na pracovnej návšteve. S prepustenými Američanmi sa mal Trump stretnúť na Andrewsovej vojenskej základni ležiacej neďaleko Washingtonu, kde mali pristáť vo štvrtok okolo 02.00 h miestneho času (08.00 h SELČ).

Miloš Zeman oslávil Deň víťazstva na ruskej ambasáde

Trojicu Američanov uväznili severokórejské úrady v rokoch 2016 a 2017.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia