Jednou vetou

Prezident Konžskej demokratickej republiky nariadil štátny smútok po tragédii na jazere Kivu

Ilsutračné foto

Pixabay.com

Prezident Konžskej demokratickej republiky (KDR) Félix Tshisekedi ohlásil na piatok deň štátneho smútku v súvislosti s potopením člna na jazere Kivu, pri ktorom zahynulo najmenej 13 ľudí, zatiaľ čo ďalších 114 je stále nezvestných. Informovala o tom tlačová agentúra AFP, ktorá citovala zo štvrtkového vyhlásenia kancelárie konžskej hlavy štátu.

Motorový čln prepravujúci tovar a pasažierov, známy ako piroga, sa potopil na východe KDR ešte v pondelok večer. Podľa aktualizovaných informácií sa plavil z provinčnej metropoly Goma do mesta Kalehe. Na zozname cestujúcich, ktorý však nezahŕňa čiernych pasažierov, bolo 49 dospelých a sedem detí.

Slovenskí politici o skaze Notre-Dame: Tragédia, ktorá zasiahla celý svet

Miestne pohotovostné zložky v utorok uviedli, že po potopení sa podarilo zachrániť 35 ľudí.

Prezident Tshisekedi podľa štvrtkového vyhlásenia svojej kancelárie rozhodol, že osoby plaviace sa po jazere Kivu, kde dochádza pravidelne k nešťastiam, budú musieť mať po novom na sebe záchranné kolesá. Predstaviteľ Apollinaire Bulindi, ktorého AFP identifikuje ako „čestného provinčného ministra a inžiniera“, vyzval v utorok Tshisekediho, aby splnil svoj predvolebný sľub a nechal opraviť diaľnicu Goma – Bukavu, ktorú mohli mnohí cestujúci z potopeného člna použiť, ak by bola v súčasnosti použiteľná.

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených