Pri behu s býkmi v Španielsku sa zranili tri osoby

Beh s býkmi v Pamplone

foto: TASR/AP

Tri osoby utrpeli zranenia pri stredajšom, v poradí piatom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína.

Tri osoby utrpeli zranenia pri stredajšom, v poradí piatom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Ani jedného zo zranených nenabrali býky na rohy, informovala agentúra AP.

Gréckym archeológom sa podarilo uskutočniť dôležitý objav

Hovorca nemocnice v meste Navarra Jon Arizeta uviedol, že dve osoby utrpeli pomliaždeniny horných končatín a tretia bližšie nešpecifikované zranenie tváre.

Býky pri tohtoročnom piatom behu prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 55 sekúnd. Za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.

Pri tohtoročných behoch býky doteraz nabrali na rohy jednu osobu a zranenia ďalších 18 ľudí si vyžiadali nemocničné ošetrenie.

Ďalšia pokuta pre Facebook. Znovu unikli citlivé údaje

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Môže vás zaujímať

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania