Jednou vetou

Pri havárii autobusu v Severnom Macedónsku zahynulo 14 ľudí

Prevrátený autobus po tragickej nehode na diaľnici v dedine Laskarci v Severnom Macedónsku v stredu 13. februára 2019

foto: TASR/AP

Štrnásť ľudí prišlo o život a ďalších 30 utrpelo zranenia pri nehode autobusu na diaľnici v Severnom Macedónsku. Po nehode zo stredajšieho večera sa šiesti zo zranených v pondelok ráno nachádzali v nemocnici v kritickom stave, informovala s odvolaním sa na miestne médiá agentúra DPA.

Autobus neskoro večer prerazil stredové zvodidlá na diaľnici západne od metropoly Skopje, prešiel do protismeru a po zrútení sa z menšieho svahu sa prevrátil na strechu, približuje agentúra AP. Príčina tragickej nehody nie je zatiaľ známa.

V Macedónsku sa pripravujú na zmenu názvu, odstraňujú tabule na hranici

Vláda v Skopje ešte v noci na štvrtok vyhlásila dvojdňový štátny smútok. „Je to ťažká noc, plná bolesti a smútku,“ povedal premiér Zoran Zaev v televízii a prisľúbil obetiam a ich príbuzným pomoc zo strany vlády.

Minister zdravotníctva Venko Filipce oznámil, že siedmich ľudí vyhlásili za mŕtvych na mieste nehody a ďalšie obete podľahli zraneniam po prevoze do nemocnice. Vodič autobusu haváriu prežil a vyšetrovatelia sa ho už pýtali na priebeh nehody.

Autobus viezol 51 ľudí, prevažne pracovníkov a študentov z mesta Gostivar, 70 kilometrov západne od Skopje, ktorí sa vracali domov z metropoly.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba