Pri havárii nákladného lietadla pri Teheráne zahynulo 13 ľudí

Záchranné zložky zasahujú na predmestí iránskej metropoly Teherán, kde sa zrútil nákladný Boeing 707 v pondelok 14. januára 2019

foto: TASR/AP

Životy 13 ľudí si vyžiadala v pondelok ráno havária vojenského nákladného lietadla, ktorého posádka sa snažila núdzovo pristáť pri iránskom hlavnom meste Teherán. Iránska armáda to uviedla vo vyhlásení, ktoré citovala tlačová agentúra AFP.

Lietadlo typu Boeing 707 prepravujúce mäso z kirgizskej metropoly Biškek počas pristávania na letisku Fath západne od Teheránu minulo koniec dráhy, narazilo do múru a vznietilo sa. Podľa armádneho vyhlásenia zahynulo „13 z členov posádky“.

Tlačová agentúra Fars, ktorá je považovaná za blízku armáde, v predošlých správach uvádzala, že v lietadle sa nachádzalo 16 ľudí, pričom zostal nažive len palubný technik.

Našli druhú čiernu skrinku z havarovaného lietadla Lion Air

Zábery z miesta havárie podľa AFP zachytávajú obhorené zvyšky trupu lietadla, nalakovaného vo farbách iránskych vzdušných síl. Predná časť zostala zrejme zaborená do steny domu, zatiaľ čo iné časti vraku, ako je podvozok či prúdový motor, boli roztrúsené okolo. K objasneniu okolností havárie by mal prispieť obsah tzv. čiernej skrinky lietadla, ktorú sa podarilo nájsť v troskách, uviedol pre agentúru Tasním guvernér provincie Alborz, na ktorej území sa letisko Fath nachádza, Azízolláh Šahbází.

Iránske médiá už skôr informovali, že k nešťastiu došlo v zlom počasí počas pristávania.

Môže vás zaujímať

Taliansko povolilo vstup na svoje územie 10 migrantom z lode Sea Watch 3