Jednou vetou

Pri hranici Venezuely s Brazíliou došlo k zrážkam, jedna žena prišla o život

Nicolás Maduro

foto: TASR/AP

Desiatky zranených osôb si vyžiadali zrážky medzi členmi etnickej skupiny a venezuelskými bezpečnostnými zložkami, ku ktorým došlo v piatok neďaleko hranice s Brazíliou. Jedna žena utrpela smrteľné strelné zranenie. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na starostu pohraničného mesta Gran Sabana Emilia Gonzáleza.

Ten identifikoval obeť ako Zoraidu Rodriguezovú, ktorá bola členkou miestnej komunity. González uviedol, že k zrážkam na hranici došlo medzi členmi komunity kmeňa Pemonov a príslušníkmi venezulskej národnej gardy i armády, ktorí sa k pozemnej hranici s Brazíliou presúvali s tankami.

Starosta dodal, že vojaci použili gumené projektily a slzotvorný plyn. Zranených previezli na ošetrenie. Ich zdravotný stav nebol bezprostredne známy.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vo štvrtok nariadil uzavrieť hranicu Venezuely s Brazíliou, aby tak zabránil plánom opozície doručiť v sobotu z Brazílie a ďalších dvoch susedných štátov dodávky humanitárnej pomoci.

Demokrati predložili návrh na odvolanie Trumpovho stavu núdze na hranici

K násiliu pri venezuelsko-brazílskej hranici došlo len niekoľko hodín pred začiatkom benefičného koncertu v meste Cúcuta organizovanom britským miliardárom Richardom Bransonom, ktorého cieľom je získať finančné prostriedky na pomoc Venezuele.

Madurova vláda organizuje „protiakciu“ – koncert, ktorého cieľom je odsúdiť „imperialistickú agresiu USA“. Obe strany konfliktu vo Venezuele súčasne vyzvali svojich priaznivcov, aby v sobotu opäť prišli na ďalšie demonštrácie.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba