Jednou vetou

Pri incidentoch s dráždivým sprejom v Taliansku utrpelo zranenia 38 študentov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Tridsaťosem študentov stredných škôl museli ošetriť v pondelok v talianskych nemocniciach po dvoch samostatných incidentoch, pri ktorých bol použitý dráždivý sprej. Incidenty mohli podľa agentúry DPA napodobňovať čin vedúci k víkendovej tragédii v meste Corinaldo.

V sobotu nadránom tam v jednom z nočných klubov prišlo o život šesť ľudí v dôsledku masovej paniky. Tá vznikla počas rapového koncertu, keď niekto z prítomných údajne použil sprej s dráždivou látkou.

V pondelok privolali záchranárov do dvoch škôl v regióne Lombardsko, v mestách Pavia a Soncino, po ďalších incidentoch s dráždivým sprejom, ku ktorým došlo v priestoroch škôl.

Hovorkyňa regionálnej záchrannej služby uviedla, že 33 študentov z Pavie a piatich zo Soncina previezli do nemocníc, ale nikto neutrpel vážne zranenia.

Už 39 bábätkám v Rumunsku zistili baktériu odolnú voči liekom

Minister školstva Marco Bussetti v reakcii uviedol, že to, čo sa stalo, je „neprijateľné“ a prisľúbil „vážne zásahy“. „To, že niekto môže po tragédii v Corinalde napodobňovať čin, ktorý spôsobil smrť a bolesť, je niečo, čo sa nedá tolerovať,“ zdôraznil.

V súvislosti s udalosťami z mesta Corinaldo vyšetrujú jednu mladistvú osobu, informovala v pondelok talianska prokuratúra. Chlapec je podozrivý z neúmyselného zabitia a ublíženia na tele.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia