Jednou vetou

Pri izraelských náletoch zahynuli v meste Gaza dvaja Palestínčania

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Dvaja palestínski tínedžeri zahynuli v sobotu pri náletoch izraelských vzdušných síl, ktoré zasiahli budovu v meste Gaza. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo zdravotníctva. 

Obete podľa svedkov prechádzali okolo zmienenej prázdnej budovy, keď ich zasiahol šrapnel. Pri náletoch sa podľa ministerstva len v meste Gaza v sobotu zranilo ďalších 14 ľudí, priblížila agentúra DPA.

Rusko očakáva, že majstrovstvá zvýšia záujem turistov o krajinu

Izrael tvrdí, že jeho vzdušné sily zasiahli v sobotu v pásme Gazy desiatky vojenských objektov a zariadení militantného palestínskeho hnutia Hamas. Izrael vraj nálety podnikol ako odplatu za útoky vyše 90 rakiet, ktoré naň vypálili z pásma Gazy.

Sobotňajšie ostreľovanie je zo strany Izraela jedným z najprudších od vojny s Hamasom v roku 2014, priblížila stanica BBC. Podľa izraelského premiéra Benjamina Netanjahua by takáto intenzívna operácia vzdušných síl mohla pokračovať. „Rozsah našej reakcie na teroristické útoky Hamasu rozšírime na toľko, ako bude potrebné,“ uviedol.

Britská polícia našla vyše 400 predmetov, ktoré môžu byť kontaminované novičkom

Izraelskí zdravotníci zároveň informovali, že zranenia utrpeli v sobotu večer aj traja Izraelčania. Tých poranil šrapnel z rakety, ktorá zasiahla dom v meste Sderot na juhu Izraela. Na izraelskej strane ide v ostatnej vlne násilia s Hamasom o vôbec prvé známe zranenia, priblížila agentúra AP.

Môže vás zaujímať

KORONAVÍRUS V BRITÁNII: Rekordný nárast úmrtí?!