Jednou vetou

Pri nálete USA v Afganistane zahynulo podľa OSN najmenej 23 civilistov

Ilustračné foto

TASR/AP

Najmenej 23 civilistov vrátane žien a detí zahynulo začiatkom tohto týždňa pri americkom nálete na juhu Afganistanu, vyplýva z vyšetrovania OSN. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

„Počiatočné zistenia naznačujú, že veľká väčšina obetí boli ženy a deti,“ uviedla v správe misia OSN v Afganistane. Američania podnikli nálet v utorok v provincii Helmand počas prudkých bojov medzi militantmi z hnutia Taliban a afganskými špeciálnymi jednotkami, ktoré majú poradcov zo Spojených štátov.

Pri náletoch koalície pod vedením USA na sýrsku obec zahynuli civilisti

Severoatlantická aliancia uviedla, že vzdušnú podporu si vyžiadali pozemné sily, pretože militanti nasadili ťažké zbrane a stiahli sa do neďalekého objektu.

Provinčné úrady už skôr tvrdili, že pri nálete zahynula niekoľkočlenná rodina a celkovo „najmenej 18 civilistov“. NATO reagovalo vyhlásením, že prípad vyšetruje.

Jeden zo svedkov náletu Hadží Muhammad povedal, že sa odohral po tom, ako militanti z Talibanu vtrhli do jedného z domov počas prestrelky s bezpečnostnými silami. V dome podľa neho zahynuli civilisti a deväť talibov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia