Jednou vetou

Pri nehode autobusu na ostrove Madeira zahynulo najmenej 28 ľudí z Nemecka

Na videosnímke záchranári na mieste nehody autobusu v pobrežnom meste Canico na juhovýchode ostrova Madeira 17. apríla 2019

foto: TASR/AP

Všetkých 28 obetí havárie autobusu na portugalskom ostrove Madeira pochádza z Nemecka. Oznámil to v stredu starosta okresu Santa Cruz Filipe Sousa, píše agentúra DPA.

Sousa pre stanicu RTP3 povedal, že pri tragickej nehode turistického autobusu zomrelo 11 mužov a 17 žien, pričom všetci pochádzali z Nemecka.

Vodič autobusu i turistický sprievodca vyviazli so zraneniami. Niekoľko ďalších turistov previezli so zraneniami do nemocnice v meste Funchal. Koľko pasažierov sa v čase nešťastia v autobuse viezlo nebolo bezprostredne známe.
K nehode došlo v pobrežnom meste Canico na juhovýchode ostrova. Vodič stratil v zákrute kontrolu nad vozidlom a to sa prevrátilo na dom, napísali miestne médiá.

Na záberoch portugalských médií vidieť prevrátený biely autobus obkľúčený hasičmi. Podľa agentúry Reuters miestna televízna stanica SIC informovala, že na miesto nešťastia následne dorazilo 19 sanitiek.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre