Jednou vetou

Pri nehode v Maroku blízko španielskej enklávy zahynulo 16 migrantov

Ilustračné foto

TASR/AP

Najmenej 16 migrantov zo subsaharskej Afriky zahynulo v sobotu na severovýchode Maroka, keď vozidlo, v ktorom sa viezli po vedľajšej ceste, spadlo do zavlažovacieho kanála. Agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na správu marockej štátnej tlačovej služby MAP.

 Ďalších 17 „subsaharských Afričanov, ktorí mali byť ilegálnymi migrantmi“ podľa nej utrpelo zranenia a previezli ich do nemocnice. Nehoda sa stala blízko španielskej enklávy Melilla na stredomorskom pobreží Afriky, ktorá býva častým cieľom ilegálnych migrantov. Vodič havarovaného vozidla z miesta ušiel.

Okolie parížskej katedrály Notre-Dame môže byť po požiari zamorené olovom

Miestna mimovládna organizácia Marocké združenie pre ľudské práva uviedla, že obetí na životoch je najmenej 19 a celkove sa vo vozidle využívanom prevádzačmi nachádzalo približne 50 ľudí.

Španielske enklávy Melilla a Ceuta, ktoré hraničia s Marokom, sú jedinými územiami EÚ na africkom kontinente. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) uviedla, že v prvých štyroch mesiacoch tohto roka sa dostalo do Španielska pozemnou cestou 1605 migrantov. Marocké orgány zase informovali, že počas minulého roka zmarili 89.000 „pokusov o nezákonnú imigráciu“ vrátane 29.000 po mori.

Môže vás zaujímať

Špiónsky škandál: Vyhostenie diplomatov zo SR, Moskva údajne chystá reakciu