Jednou vetou

Pri požiari dvoch tankerov v Južnej Kórei sa zranilo 18 ľudí

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Osemnásť ľudí utrpelo v sobotu zranenia pri požiari dvoch opravovaných tankeroch v juhokórejskom prístave Ulsan. Informovala o tom agentúra Jonhap.

K explózii v prístave došlo približne o 10.50 h miestneho času (03.50 SELČ) na palube nákladnej lode plaviacej sa pod vlajkou Kajmanských ostrovov. V čase udalosti sa nachádzalo na lodi 25 robotníkov vrátane Rusov a Filipíncov.

Oheň sa následne rozšíril aj na ďalší tanker plaviaci sa pod juhokórejskou vlajkou, ktorý kotvil neďaleko. Na jeho palube bolo 21 osôb.

Kimov strýko už nebude severokórejským veľvyslancom v Prahe

Všetkých námorníkov z palúb oboch nákladných lodí sa podľa citových úradov podarilo zachrániť. Zranenia utrpelo dvanásť námorníkov – traja cudzinci a deväť Juhokórejčanov – a šesť príslušníkov záchranných zložiek. Jeden zo zranených Juhokórejčanov sa nachádza v kritickom stave.

Požiar sa už z veľkej časti podarilo uhasiť, informovala agentúra Reuters. Okolnosti výbuchu vyšetruje pobrežná stráž. Prístav Ulsan sa nachádza na pobreží Japonského mora, približne 400 kilometrov juhovýchodne od juhokórejského hlavného mesta Soul.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia