Pri prestrelkách v Riu de Janeiro a Niterói zahynulo najmenej 13 ľudí

Ilustračné foto

foto: TASR

Najmenej 13 ľudí zahynulo pri zásahoch bezpečnostných síl proti zločineckým skupinám, ku ktorým došlo v pondelok v brazílskych mestách Rio de Janeiro a Niterói. Medzi obeťami sú aj dvaja príslušníci brazílskej armády.

Hovorca brazílskej armády Carlos Cinelli uviedol, že spoločnom zásahu polície a armády vo štvrtiach Maré, Complexo do Alemáo a Penha zahynulo päť podozrivých zločincov a dvaja vojaci. Desiatich podozrivých bezpečnostné sily zadržali.
Ďalších šesť podozrivých členov miestnej pašeráckej skupiny zahynulo pri prestrelke s bezpečnostnými silami v meste Niterói, ktoré s Riom de Janeiro spája most cez záliv Guanabara.

Irak: Pri havárii vrtuľníka zomrel americký vojak, traja sa zranil

V rámci operácií, ktorých sa zúčastnilo viac ako 4000 príslušníkov brazílskych bezpečnostných síl, sa podarilo zaistiť štyri pištole, dva granáty a 200 kilogramov hašiša.

Bezpečnostná situácia sa v štáte Rio de Janeiro zhoršuje už najmenej dva roky. V samotnom veľkomeste Rio zvádzajú mocenské boje drogové gangy a mesto zvádza boj s vysokou kriminalitou. O vplyv tam zápasia tiež miestne milície či ozbrojené skupiny pozostávajúce zo súčasných či bývalých policajtov.

Môže vás zaujímať

Zelenskyj zapózoval s označeným hlasovacím lístkom: Dostal pokutu