Jednou vetou

Pri príležitosti Svetového dňa urbanizmu je pripravená on-line konferencia

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Na 5.-9. novembra tohto roku pripravil Kanadský inštitút urbanistov (CIP/ICU) on-line konferenciu pri príležitosti Svetového dňa urbanizmu, pripadajúceho na 8. novembra.

On-line konferencia je zameraná na prezentáciu otázok plánovania a inovácii v Kanade a na celom svete. Svetovým dňom urbanizmu sa vzdáva pocta urbanistom.

Tento deň si najmä urbanisti pripomínajú od roku 1949 z iniciatívy argentínskeho inžiniera Carlosa Maríu Della Paolera (1890-1960) a na objednávku urbanistického ústavu v Buenos Aires.

Cieľom tohto svetového dňa je zvýšiť povedomie odbornej i laickej verejnosti o dôležitosti života v zdravej a príjemnej atmosfére s dostatkom zelených plôch.

Čo znamenajú utorkové voľby pre Trumpa?

Zároveň je Svetový deň urbanizmu, v anglicky hovoriacich krajinách nazývaný Svetový deň územného plánovania, príležitosťou, aby sa do popredia dostala perspektíva budúcnosti miest a obytných území.

Tento deň sa pripomína vo vyše tridsiatke krajín sveta formou diskusií s odborníkmi, výstav a prezentácií s témou urbanizácia a územné plánovanie.

Dôraz sa pritom kladie na zohľadňovanie zdravého prostredia pre život, či už pri plánovaní budúceho sídla, alebo len „veže“ v meste.

Medzi kandidátmi na guvernérov sú aj Američania so slovenskými koreňmi

V 20. storočí sa urbanizácia takmer na celom svete konsolidovala, čo bolo priamym i nevyhnutným dôsledkom demografického vývoja. Koncentrácia veľkých sídel viedla k vyhľadávaniu lepšej kvality života.

Následkom prudkých stavebných aktivít sa na mnohých miestach neraz zabudlo na to, čo malo byť jednou z prvoradých úloh – na zlepšenie kvality života ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia