Jednou vetou

Pri protestoch Palestínčanov v Gaze sa zranilo 25 ľudí

Ilustračné foto

FOTO: TASR /AP

Najmenej 25 ľudí utrpelo v pondelok zranenia pri protestoch Palestínčanov na severe pásma Gazy, keď na nich v blízkosti hraníc s Izraelom spustili paľbu izraelskí vojaci. Medzi zranenými je údajne aj kameraman tlačovej agentúry AP, napísala agentúra AFP.

Kameraman AP Rashed Rashid utrpel priestrel členku, keď na pláži neďaleko mesta Bajt Lahíja nakrúcal demonštráciu stoviek Palestínčanov, ktorá sa konala pri plote oddeľujúcom pásmo Gazy od Izraela. Kameraman bol prevezený do nemocnice. Bližšie informácie o jeho stave neboli bezprostredne po incidente známe.

Podľa izraelskej armády sa pondelňajšej demonštrácie zúčastnilo približne 750 Palestínčanov, z ktorých viacerí hádzali na izraelských vojakov kamene. Tí proti nim v „súlade so štandardnými operačnými postupmi“, použili strelné zbrane.

Inštruktora plávania v Nemecku odsúdili na 12 rokov za zneužívanie detí

Demonštrácie pri pohraničnom plote neďaleko Bajt Lahíje sa konajú každý pondelok od marca, keď Palestínčania začali protestovať proti desaťročie trvajúcej prísnej izraelskej blokáde pásma Gazy.

Od začiatku protestov pred viac ako siedmimi mesiacmi pri nich zahynulo najmenej 235 Palestínčanov, ako aj dvaja izraelskí vojaci.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia