Pri Teheráne havaroval nákladný Boeing 707, desať mŕtvych

ilustračné foto, hlavne.sk
Vojenské nákladné lietadlo havarovalo v pondelok v blízkosti iránskeho hlavného mesta Teherán, potvrdila iránska armáda. Miestne médiá informovali, že na palube stroja sa nachádzalo najmenej desať ľudí.

aktualizované: 9:18

Iránska tlačová agentúra Fars, pokladaná za blízku armáde, uviedla, že na palube bolo 16 ľudí a že prežil iba palubný mechanik.

Štátna stanica IRIB predtým oznámila, že v lietadle sa viezlo desať osôb, nepriniesla však žiadne údaje o obetiach.
„Nákladný Boeing 707 vezúci mäso vzlietol z kirgizského hlavného mesta Biškek a núdzovo pristál toto ráno na letisku vo Fathu,“ napísala armáda vo vyhlásení zverejnenom na svojej webovej stránke. Letisko Fath sa nachádza v provincii Alborz, východne od Teheránu.

Jeden mŕtvy pri výbuchu plynu v obytnej budove v Rostovskej oblasti

„Počas pristávania skĺzlo z pristávacej dráhy a keď narazilo do múru na konci dráhy, začalo horieť,“ spresnila armáda vo vyhlásení, z ktorého citovala tlačová agentúra AFP. Stanica IRIB odvysielala zábery horiaceho vraku v zalesnenej oblasti, pričom niektoré agentúry priniesli zábery skupín záchranárov okolo zhoreného trupu lietadla.

„Podrobnosti o nehode a mŕtvych alebo zranených členoch letovej posádky stále zisťujeme,“ dodala armáda. Iránske médiá už skôr informovali, že k nešťastiu došlo v zlom počasí počas pristávania.

 

Môže vás zaujímať

V Maďarsku zalarmovali armádne gripeny pre dve malé slovenské lietadlá