Jednou vetou

Pri útokoch na tri kostoly v Indonézii zahynulo najmenej 11 ľudí

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Za sériou bombových útokov, ktorých terčom sa v nedeľu ráno stali tri kostoly v indonézskom meste Surabaja, boli členovia jednej rodiny. Oznámila to v nedeľu indonézska polícia s tým, že samovražednými útočníkmi bola matka, otec a ich deti. Útoky v kostoloch v druhom najväčšom meste Indonézie si v nedeľu ráno vyžiadali najmenej 11 strát na životoch a viac ako 40 zranených.

Podľa šéfa národnej polície Tita Karnaviana, citovaného stanicou BBC, sa matka s dvoma deťmi odpálili v jednom kostole a otec so synmi zaútočili na ďalšie dva kostoly. Karnavian potvrdil, že rodina strávila určité obdobie v Sýrii, kde IS až donedávna kontroloval rozsiahle územia. Otec rodiny odpálil auto a dvaja synovia vo veku 16 a 18 rokov použili pri útoku motorku, priblížil. Matka útočila spoločne s dcérami vo veku 12 a deväť rokov.

K zodpovednosti za tieto incidenty sa medzičasom prostredníctvom tlačového vyhlásenia prihlásila džihádistická organizácia Islamský štát (IS), uviedla tlačová agentúra Reuters.

Macron telefonoval Trumpovi o odstúpení USA od dohody s Iránom

„Tri mučenícke útoky spôsobili najmenej 11 úmrtí a 41 zranených medzi ochrankou v kostoloch a kresťanmi v meste Surabaja v provincii Východná Jáva v Indonézii,“
 zverejnila v nedeľu na islamistov napojená tlačová agentúra Amak bez ďalších detailov a priloženia náležitých dôkazov.

Surabaja, metropola provincie Východná Jáva, je druhým najväčším mestom Indonézie. Ide o najtragickejší útok v Indonézii od roku 2005.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia