Jednou vetou

Pri útokoch Talibanu zahynulo 26 príslušníkov bezpečnostných síl

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Najmenej 26 príslušníkov afganských bezpečnostných síl zahynulo v priebehu posledných 48 hodín v afganských provinciách Kandahár, Sar e-Pol a Ghazní. Informovala o tom agentúra DPA.

Viac ako 20 mŕtvych a 15 zranených si vyžiadal útok militantov z hnutia Taliban na kontrolné stanovište pohraničnej stráže v juhoafganskej provincii Kandahár.

Venezuela je pripravená prijať medzinárodnú pomoc, oznámil Maduro

Ďalších osem príslušníkov bezpečnostných síl je po útoku nezvestných, povedal člen provinčnej rady v Kandaháre Muhammad Junísí s tým, že sa pravdepodobne stali obeťami únosu.

Podľa afganského ministerstva obrany pri útoku v Kandahára zahynuli najmenej štyria príslušníci vládnych síl a ďalší deviati utrpeli zranenia.

K ďalším útokom talibov na strážne stanovištia afganských bezpečnostných síl došlo aj v provincii Sar e-Pol na severe krajiny. Zahynulo pri nich päť príslušníkov afganskej polície a ďalší siedmi utrpeli zranenia, uviedol člen provinčnej rady Asadulláh Dániš.

Sporadické ozbrojené potýčky medzi vládnymi silami a militantmi z Talibanu si v provincii Ghazní na juhovýchode Afganistanu si na strane vládnych síl vyžiadali jedného mŕtveho a troch zranených, povedal člen provinčnej rady v Ghazní Chalíd Akbarí.

Počet popráv v roku 2018 poklesol o 31 percent, uvádza AI

Radikálne nábožensko-politické hnutie Taliban vládlo v Afganistane v rokoch 1996-2001. Vďaka intervencii Spojených štátov bola vláda týchto islamistov zvrhnutá, avšak hnutie si až doteraz zachovalo kontrolu nad niektorými odľahlejšími oblasťami.

Môže vás zaujímať

Rover Curiosity začal letnú misiu na Marse