Jednou vetou

Pri útoku džihádistov zahynulo desať ľudí

Ilustračné foto

Foto: TASR

Desať ľudí zahynulo pri útoku džihádistov na nákladné auto, ku ktorému došlo vo štvrtok na severe Mozambiku. Informovala o tom agentúra AFP.

Svedok udalosti pre AFP uviedol, že k prepadu došlo neďaleko dediny Mbau v provincii Cabo Delgado, keď skupina ozbrojencov spustila paľbu na nákladné auto, ktoré uviazlo v piesku na miestnej komunikácii.

Pri útoku na vojenskú základňu zahynulo 53 vojakov

„Vozidlo zapadlo do piesku, a tí ľudia na nás odrazu začali strieľať,“ uviedol nemenovaný svedok udalosti.

Povedal tiež, že útok si vyžiadal desať obetí na životoch, čo pre AFP potvrdil aj jeden z miestnych obyvateľov, podľa ktorého sa situácia v oblasti stále zhoršuje. „Ľudia opúšťajú svoje dediny“ a sťahujú sa do prístavného mesta Mocimboa, dodal.

Od roku 2017 došlo v severomozambickej provincii Cabo Delgado k viacerým ozbrojeným útokom, ktoré si vyžiadali životy približne 300 civilistov, a donútili desaťtisíce ľudí opustiť svoje domovy.

Zodpovednosť za násilie v provincii sa pripisuje málo známej džihádistickej skupine údajne napojenej na somálsku extrémistickú organizáciu aš-Šabáb.

Všetky telá nájdené v Essexe pravdepodobne patria občanom Vietnamu

Tá v Somálsku presadzuje radikálny výklad islamského práva šaría a často pácha aj samovražedné útoky. Prepojenie oboch militantných organizácií sa však zatiaľ nepotvrdilo.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Vo veku 112 rokov zomrel najstarší muž na svete