Jednou vetou

Pri útoku milície zahynulo najmenej 13 civilistov

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Najmenej 13 civilistov prišlo v pondelok večer o život pri útoku ozbrojenej milície v meste Beni ležiacom na severovýchode Konžskej demokratickej republiky (KDR). S odvolaním sa na predstaviteľov miestnych úradov o tom v utorok informovali agentúry AP a AFP.

„Civilistov usmrtili mačetou a strelnými zbraňami,“ uviedol predstaviteľ mesta Modeste Bakwanamaha. Násilie podľa jeho slov opätovne vypuklo v utorok ráno – krátko po svitaní – juhovýchodne od mesta.

„Jedného militanta usmrtila armáda,“ dodal Bakwanamaha. Podľa šéfa miestneho okresu Richarda Paluka prišli v bojoch o život aj dvaja vojaci.

Streľba v austrálskom meste Darwin si vyžiadala najmenej štyroch mŕtvych

Príslušníci milícii usmrtili v meste Beni od roku 2014 už stovky civilistov. Útoky sú obvykle pripisované militantnému hnutiu s názvom Spojené demokratické sily (ADF), ktoré vzniklo v roku 1995 v Ugande, odkiaľ sa neskôr presunulo do KDR.

Obyvatelia mesta Beni pripisujú aj najnovší útok práve tejto skupine. Podľa AP útoky, akým bol ten pondelňajší, komplikujú prácu zdravotníkov snažiacich sa dostať pod kontrolu šírenie eboly v mestách ako Beni, v ktorom od vlaňajšieho augusta podľahlo tomuto vírusu už takmer 200 ľudí.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia