Jednou vetou

Počet obetí útoku na hotel sa zvýšil na 26, zranených je 56 ľudí

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Počet obetí piatkového samovražedného útoku na hotel v juhosomálskom prístavnom meste Kismayo stúpol na 26, zranenia utrpelo najmenej 56 ľudí. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Medzi obeťami sú traja Keňania, traja Tanzánijčania, dvaja Američania, jeden Kanaďan a jeden Brit, uviedol pred novinármi správca regiónu Jubaland. Medzi zranenými sú aj dvaja Číňania.

Hizballáh tvrdí, že Irán dokáže bombardovať Izrael, ak by sa začala vojna

Viac ako 14 hodín trvajúci útok sa začal výbuchom bomby umiestnenej v aute, ktorým do blízkosti hotela prišiel samovražedný atentátnik. Do budovy hotela obľúbeného zákonodarcami a miestnymi funkcionármi po výbuchu vtrhli ozbrojenci.

Následne sa medzi nimi a zasahujúcimi bezpečnostnými zložkami rozpútala prestrelka. Až v sobotu ráno bezpečnostné zložky oznámili, že zlikvidovali všetkých útočníkov.

Polícia predpokladá, že útok spáchali štyria páchatelia, ktorí do hotelového areálu prenikli v prestrojení za príslušníkov somálskej polície.

K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická organizácia aš-Šabáb napojená na teroristickú sieť al-Káida.

Nezávislá rozhlasová stanica Radio Dalsan potvrdila, že pri útoku prišla o život kanadsko-somálska novinárka a aktivistka Hodan Nalayehová ako i jej manžel.

Vodca Hizballáhu uviedol, že znížil počet bojovníkov v Sýrii

Nalayehová, ktorá väčšinu svojho života prežila v Kanade, bola prvou ženou zo Somálska, ktorá vlastnila mediálnu spoločnosť. Založila medzinárodnú produkčnú firmu Integration TV, zameranú na internetové vysielanie, ktorá sa orientovala na somálskych divákov po celom svete.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi