Jednou vetou

Po útoku na vojenskú prehliadku je v Iráne 20 zranených ľudí

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Dvadsiatim ľuďom spôsobili zranenia ozbrojenci, ktorí v sobotu zaútočili na vojenskú prehliadku v meste Ahváz na juhozápade Iránu, informuje iránska štátna tlačová agentúra IRNA. Podľa tohto zdroja boli medzi zranenými aj jedna žena a jedno dieťa.

Štátna televízia opísala najskôr útočníkov ako „takfírí“, čo je pojem, ktorým sa v šiitskom Iráne donedávna označovali militanti teroristickej sunnitskej organizácie Islamský štát.

Polooficiálna tlačová agentúra Fars, blízka elitným revolučným gardám, neskôr uviedla, že útok vykonali dvaja muži v uniformách farby kaki na motocykli.

Takfírí je výraz všeobecne poukazujúci – tak v arabčine, ako aj v perzštine – na extrémistických sunnitských moslimov, ktorí obviňujú ostatných moslimov z neverectva.

Trhavina nastražená v Afganistane usmrtila deväť detí

Iránska tlačová agentúra Tasním spresnila, že cieľom atentátnikov v mestskom parku, kde sa vojenská prehliadka konala, boli príslušníci iránskych revolučných gárd.

Útočníkom sa z miesta činu podarilo ujsť, bezpečnostné jednotky ich však začali prenasledovať, doplnila americká agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Začal sa proces s 20 Saudskoarabmi obvinenými z vraždy Džamála Chášakdžího