Jednou vetou

Pri útoku v Mali prišiel o život jeden člen mierovej misie

Vlajka OSN

foto: Pixabay.com

Jeden člen mierovej misie Organizácie Spojených národov (OSN) prišiel v sobotu o život a ďalší štyria utrpeli zranenia pri útoku na ich konvoj v strednej časti Mali, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na misiu OSN v Mali (MINUSMA).

Výbuch míny podľa AFP zasiahol časť egyptského kontingentu ozbrojených síl OSN. Zabitý člen bol Egypťan. Denník The New York Times na svojej webovej stránke uvádza, že k útoku došlo v regióne Mopti neďaleko hraníc s Burkinou Faso.

Generálny tajomník OSN António Guterres vo vyhlásení uviedol, že účastníci mierovej misie jedného z útočníkov zabili a ôsmich zadržali. Guterres úrady v Mali vyzval, aby „urýchlene podnikli kroky na identifikáciu útočníkov a predviedli ich pred spravodlivosť“.

Piatich zranených si vyžiadal výbuch a požiar domu vo Frenštáte

Od roku 2013 prišlo v Mali podľa AFP o život viac ako 190 príslušníkov mierovej misie OSN, ktorá má za úlohu stabilizovať túto západoafrickú krajinu.

V marci 2012 sa severu Mali po vojenskom prevrate zmocnili na istý čas islamskí militanti, kým proti nim v januári 2013 nezasiahli francúzski vojaci.

Môže vás zaujímať

Spojené štáty vystupujú z WHO