Jednou vetou

Pri vchode do Buckinghamského paláca zatkli muža s taserom

Turisti pred Buckinghamským palácom v Londýne v nedeľu 23. septembra 2018

foto: TASR/AP

Muža so strelnou zbraňou zatkli v nedeľu popoludní pri vchode do londýnskeho Buckinghamského paláca, určenom pre návštevníkov. Informovala o tom polícia britského hlavného mesta.

Podľa oznámenia Metropolitnej polície je zatknutý 38-ročný muž, ktorý mal pri sebe omračujúcu zbraň taser. Vypočuli ho na policajnej stanici v centre Londýna a zostáva vo väzbe. Muža neidentifikovali a zatiaľ ani neobvinili, napísala tlačová agentúra AP.

Šéf českej polície: Slovenský islamista naozaj chystal útok, je to osamelý vlk

Podozrivého zatkla ochranka Buckinghamského paláca a odovzdala ho privolanej polícii. Tá dostala hlásenie o incidente krátko pred 13.00 h, uviedol v správe portál televízie Sky News.

Londýnska Metropolitná polícia na svojom účte na Twitteri už napísala, že prípad nesúvisel s terorizmom. Obmedzená časť paláca je otvorená aj pre verejné prehliadky. Buckinghamský palác je jedným z oficiálnych sídel britskej kráľovnej Alžbety II., hoci panovníčka trávi veľa času aj v iných svojich rezidenciách. V súčasnosti sa nachádza na zámku Balmoral v Škótsku na letnej dovolenke.

Môže vás zaujímať

Kampane Trumpa a Bidena sa stali terčmi hackerov, tvrdí Google