Jednou vetou

Pri vládnych budovách v Kábule zasahujú proti skupine útočníkov

Afganské bezpečnostné jednotky v Kábule zasahujú proti skupine útočníkov

zdroj: AP

Výbuch a následnú streľbu hlásili v sobotu z centrálnej časti afganského hlavného mesta Kábul, v ktorej sa nachádzajú vládne budovy. V blízkosti ministerstva telekomunikácií zaútočila skupina samovražedných bombových útočníkov a ozbrojencov, uviedla tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Stále prebiehajúci útok si podľa hovorcu ministerstva zdravotníctva vyžiadal zatiaľ šesť zranených. Vo výškovej budove ministerstva telekomunikácií uviazol bližšie nešpecifikovaný počet ľudí.

Po úvodnom výbuchu ozbrojenci vtrhli do priestorov hlavnej pošty, ktorá sa nachádza v objekte ministerstva telekomunikácií, uviedol podľa tlačovej agentúry DPA hovorca afganského rezortu vnútra. Dodal, že najmenej dvaja útočníci boli usmrtení. Z miesta udalosti, ktoré je podľa DPA vzdialené iba „niekoľko metrov“ od prezidentského paláca, stúpal k oblohe dym.

Sudcovia ICC zamietli žiadosť o vyšetrovanie možných zločinov v Afganistane

Okolnosti sobotňajšieho útoku v Kábule sú nejasné a zatiaľ sa k nemu nikto neprihlásil. Odohral sa však po zrušení rokovaní medzi afganskou vládou a militantným hnutím Taliban, naplánovaných na piatok v katarskej Dauhe.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre