Jednou vetou

Príbeh uväznených futbalistov v jaskyni má šťastný koniec

Thajskí záchranári, dobrovoľníci a príslušníci armády vrátane potápačov sa snažia chlapcov dostať von.

Foto: TASR

Všetkých 12 mladých futbalistov a ich trénera, ktorí pred vyše týždňom uviazli v jaskyni na severe Thajska, našli živých. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Podľa guvernéra provincie Čiang Rai v súčasnosti prebieha akcia na ich záchranu. „Našli sme ich v bezpečí, ale operácia sa ešte neskončila,“ uviedol guvernér Narongsak Osatanakor s tým, že ich objavili príslušníci námorných špeciálnych síl.

Pátranie po mladistvých vo veku od 11 do 16 rokov a ich 25-ročnom trénerovi sa začalo vo vnútri jaskynného komplexu Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai 23. júna.

Čítajte viac: Do pátrania po futbalistoch v jaskyni sa zapojili aj americkí vojaci

Okrem potápačov thajského vojenského námorníctva sa do pátrania zapojili aj záchranári americkej armády aj tímy z Austrálie. Pomáhajú im aj britskí jaskynní potápači, čínski experti a niekoľko ďalších skupín dobrovoľníkov z rôznych krajín sveta.

Podľa dostupných informácií sa skupina mladých futbalistov s trénerom vydali na prieskum jaskyne, pričom si so sebou vzali baterky na svietenie a jedlo. V dôsledku silného dažďa ich však v podzemí prekvapili náhle záplavy, ktoré im znemožnili dostať sa von.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi