Jednou vetou

Princ William odviezol manželku Kate a novorodeného syna domov

Princ William a Kate Middleton odchádzajú z nemocnice

Foto: TASR/AP

Princ William s manželkou Kate opustili v pondelok so svojím novorodeným synom londýnsku nemocnicu a krátko po 18.00 h miestneho času dorazili do svojho sídla v Kensingtonskom paláci. Informovala o tom agentúra AP.

Catherine, ktorá v pondelok dopoludnia priviedla na svet ich tretie dieťa, sa objavila pred vchodom Nemocnice sv. Márie v centre Londýna v sprievode svojho manžela zhruba o sedem hodín neskôr. Prvýkrát tak ukázali prítomným médiám a davu záujemcov ich novorodeného syna. Potom sa vrátili dovnútra, a keď o chvíľu vyšli druhýkrát, princ William niesol bábätko v autosedačke. Nasadli spoločne do auta a princ odviezol rodinu domov.

Zdroje z Kensingtonského paláca predtým informovali, že chlapec, ktorý na svet prišiel o 12.01 h SELČ, má hmotnosť 3,8 kilogramu. Na meno novorodeného princa si stúpenci monarchie budú musieť pravdepodobne počkať.

Bábätko je piate v poradí na britský kráľovský trón – po starom otcovi Charlesovi, otcovi Williamovi, bratovi Georgeovi a sestre Charlotte. Strýko, princ Harry, sa tak z piateho posunul na šieste miesto.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia