Jednou vetou

Protesty Palestínčanov majú už sedem obetí a najmenej 500 zranených

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Na najmenej sedem stúpol počet obetí v radoch Palestínčanov, ktorí prišli v pondelok o život v dôsledku streľby izraelskej armády na hraniciach s pásmom Gazy. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva v Gaze.

Zranenia podľa neho utrpelo už vyše 500 ľudí, z toho najmenej 69 strelné. Medzi zranenými je podľa agentúry DPA aj jeden novinár.

Izrael uzavrel dôležitý hraničný priechod do Gazy poškodený Palestínčanmi

Izrael obyvateľov pásma Gazy varoval, aby sa počas plánovaných hromadných protestov nepribližovali k izraelským hraniciam, lebo tým môžu ohroziť svoje zdravie alebo život.

Na najmenej 18 stúpol počet obetí v radoch Palestínčanov, ktorí prišli v pondelok o život v dôsledku streľby izraelskej armády na hraniciach s pásmom Gazy, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na palestínske zdravotnícke zdroje.

Pri hraniciach s Gazou zastrelili izraelskí vojaci 18 Palestínčanov

Medzi obeťami je podľa agentúry AP aj 14-ročný chlapec. Zranenia utrpelo už vyše 500 ľudí. Medzi nimi je aj jeden novinár. Masové protesty Palestínčanov proti blokáde pásma Gazy si od konca marca tohto roka vyžiadali už približne 60 obetí.

Protesty Palestínčanov sú namierené proti pozemnej, vzdušnej a námornej blokáde pásma Gazy, ako aj proti otvoreniu amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme, naplánovanému na pondelňajšie popoludnie.

Izrael „zasiahne proti akémukoľvek pokusu o poškodenie bezpečnostného plota alebo proti pokusom o ohrozenie zdravia príslušníkov izraelských ozbrojených síl,“ uvádza sa na letákoch, ktoré v pondelok nad pásmom Gazy zhadzovali lietadlá izraelských vzdušných síl.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia