Jednou vetou

Prvá dáma USA sa po 24 dňoch objaví na oficiálnom podujatí

Prvá dáma USA Melania Trumpová

Foto: TASR/AP

Prvá dáma USA Melania Trumpová sa má v pondelok večer zúčastniť na prvom oficiálnom podujatí od 10. mája, keď sa stiahla z verejného života. Informovala o tom agentúra AP.

Trumpová bude sprevádzať svojho manžela, amerického prezidenta Donalda Trumpa, na recepcii v Bielom dome venovanej rodinám tých, ktorí padli počas výkonu vojenskej služby.

Podľa AP ide o prvé oficiálne podujatie, na ktorom sa prvá dáma za posledné týždne objaví, hoci ide o súkromnú a pre médiá uzavretú recepciu.

Trump a Kim sa stretnú v Singapure v rovnaký deň, ako bolo plánované

Melania Trumpová sa na verejnosti neobjavila od 10. mája, keď spolu s manželom vítali na leteckej základni pri Washingtone troch Američanov, ktorých prepustila z väzenia Severná Kórea.

Krátko na to Trumpová podstúpila operáciu v dôsledku zdravotného problému s obličkami, zákrok podľa Bieleho domu prebehol bez komplikácií. Prepustili ju po piatich dňoch 20. mája, ani potom ju však na verejnosti nevideli, čo vyvolalo rôzne špekulácie. Dohady nerozptýlil ani Trumpovej tweet z minulej stredy, v ktorom uviedla, že sa „cíti skvele“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia