Prvá dáma USA: Ženy obviňujúce mužov by mali ukázať dôkazy

Melania Trumpová

foto: TASR/AP

Ženy, ktoré vznesú obvinenia zo sexuálneho zneužitia, "treba vypočuť" a podporiť, rovnako však aj mužov. Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová to uviedla počas návštevy Kene v rozhovore, z ktorého časti v stredu odvysielala stanica ABC.

Ak existujú obvinenia, musia existovať aj „skutočne pevné dôkazy“ – a žalujúci by mali „dôkazy ukázať“, pokračovala manželka amerického prezidenta.

Trump si robil posmech zo ženy, ktorá obvinila Kavanaugha

Na otázku, či podporuje hnutie MeToo, Američanka pôvodom zo Slovinska odpovedala: „Podporujem ženy, a tie treba vypočuť. Musíme ich podporiť. A veď viete, taktiež mužov, nielen ženy.“

Trumpovej manžel, ktorého samotného zo sexuálneho útoku obvinilo viacero žien, nedávno vyhlásil, že pre mužov čeliacich obvineniam spred mnohých rokov nastal „desivý čas“. To isté podľa neho platí aj pre nového konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu Spojených štátov Bretta Kavanaugha. Prezidentovho nominanta totiž tesne pred hlasovaním o jeho vymenovaní obvinilo niekoľko žien zo sexuálneho útoku. Trump i Kavanaugh všetky obvinenia popreli, dodala AP.

Môže vás zaujímať

Merkelovej blok vedie v eurovoľbách, ale výsledok je historicky nízky