Jednou vetou

Putin a Macron diskutovali aj o Ukrajine a Sýrii

Ruský prezident Vladimir Putin s francúzskym náprotivkom Emanuelom Macronom

foto: TASR/AP

Šéf Kremľa Vladimir Putin a francúzsky prezident Emmanuel Macron absolvovali v piatok na okraji summitu skupiny krajín G20 v Argentíne bilaterálne stretnutie, pričom sa v diskusii zamerali aj na situáciu na Ukrajine a v Sýrii. Informovala o tom agentúra TASS.

Francúzsky prezident pred schôdzkou vyjadril potešenie z toho, že má príležitosť hovoriť so svojím ruským partnerom, pretože existuje veľa problémov, o ktorých chce diskutovať.

Týka sa to situácie v Sýrii, vidíme, že po veľmi užitočnom stretnutí v Istanbule sa situácia zmenila. Týka sa to aj situácie na Ukrajine, najmä vzhľadom na vývoj v uplynulých dňoch,“ uviedol Macron. Dodal, že chcel s Putinom diskutovať o implementácii minských dohôd, otázkach kybernetickej bezpečnosti a všeobecnej bezpečnostnej architektúre v Európe.

Macron a Abe budú na okraj samitu G20 rokovať o aliancii Renault-Nissan

Ruský vodca vrelo pozdravil svojho francúzskeho partnera, poznamenal TASS, a vyzval ho, aby sa rozprávali o dvojstranných vzťahoch. „V minulom roku sa dvojstranný obchod zvýšil o 16,5 percenta a rovnaká dynamika vzostupu bola zaznamenaná aj v tomto roku,“ zdôraznil Putin.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia