Jednou vetou

Putin a Trump sa zhodli na prospešnosti zlepšenia vzájomných vzťahov

Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruky počas bileterálneho stretnutia na dvojdňovom summite krajín G-20 v japonskej Osake 28. júna 2019

foto: TASR/AP

Americký prezident Donald Trump a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin sa v piatok zhodli, že zlepšenie vzájomných vzťahov medzi Spojenými štátmi a Ruskom je v ich spoločnom záujme, ako aj v záujme celého sveta. Informoval o tom na Twitteri Biely dom.

Na dvojstrannom stretnutí v rámci summitu G20 v japonskej Osake, ktoré podľa agentúry TASS trvalo asi 80 minút, rokovali obaja lídri okrem bilaterálnych vzťahov aj o situácii v Iráne, Sýrii, Venezuele a na Ukrajine.

Trump a Putin sa tiež dohodli na pokračovaní diskusií o súčasnom modeli systému kontroly zbrojenia. Americký prezident v tejto súvislosti zdôraznil, že na tejto diskusii by sa mala zúčastniť aj Čína.

Trump pochválil dobré vzťahy s Putinom

Pred stretnutím s Putinom Trump novinárom povedal, že očakáva „dobrý rozhovor“, zároveň však dodal: „Čo mu poviem, nie je vaša starosť“.

Pred stretnutím so šéfom Kremľa absolvoval Trump trojstranné stretnutie s japonským premiérom Šinzóom Abem a predsedom indickej vlády Naréndrom Módím. Po tejto schôdzke mal ešte Trump na programe bilaterálne stretnutie s Módím.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia