Putin je pripravený sa stretnúť s Trumpom

Ruský prezident Vladimir Putin s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

zdroj: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený stretnúť sa s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Uviedol to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Putin je pripravený a Rusko je pripravené rozvíjať vzájomne prospešné vzťahy založené na vzájomnej dôvere s každou krajinou vrátane USA,“ povedal Peskov podľa agentúry Interfax. „Sme pripravení tak ako naši odporcovia alebo partneri,“ dodal.

Spojené štáty a viac ako 20 ďalších krajín oznámili tento týždeň, že vyhosťujú ruských diplomatov na znak solidarity s Britániou v čase sporu medzi týmito bývalými protivníkmi z čias studenej vojny. Rusko pripraví voči týmto krajinám podľa Peskova odvetné opatrenia.

Británia obviňuje Rusko, že použilo chemickú zbraň pri útoku na bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa v Anglicku, pripomína agentúra DPA. Británia už vyhostila 23 ruských diplomatov a Rusko reagovalo podobným spôsobom.

Rusko akúkoľvek vinu odmieta a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov je presvedčený, že rozhodnutie niektorých západných krajín vyhostiť ruských diplomatov súvisí s rozsiahlym vydieraním a nátlakom zo strany Spojených štátov.

Môže vás zaujímať

Žena prišla pri útoku žraloka vo Francúzskej Polynézii o obe ruky