Jednou vetou

Putin povedal Penceovi, že Rusko nezasahovalo do volieb v USA

Ruský prezident Vladimir Putin hovorí s americkým viceprezidentom Mikeom Penceom

foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin povedal americkému viceprezidentovi Mikeovi Penceovi, že Rusko nemalo nič spoločné so zasahovaním do prezidentských volieb v Spojených štátoch v roku 2016. Informovala o tom v pondelok agentúra Interfax s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Putin a Pence sa stretli minulý týždeň na summite Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Singapure a hovorili o záležitostiach, ktoré by mohli dominovať Putinovmu nadchádzajúcemu stretnutiu s americkým náprotivkom Donaldom Trumpom na summite G20 v Argentíne koncom novembra.

Putin a Pence prediskutovali v Singapure témy nadchádzajúcej schôdzky s Trumpom

Pence spomenul vonkajšie zasahovanie do amerických volieb, ale Putin mu povedal, že „ruský štát nemal nič spoločné… a nemohol mať nič spoločné so zasahovaním“ do akéhokoľvek volebného procesu, uviedol Peskov podľa agentúry Reuters.

Podľa ruského prezidenta bola jedným z predmetov štvrtkového rozhovoru s Pencom aj kontrola zbrojenia. Putin uviedol, že Moskva a Washington musia rokovať o budúcnosti zmluvy o znížení počtu strategických zbraní (New START/SNV-III), podpísanej v roku 2010 v Prahe, ako aj o situácii okolo Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF) z roku 1987.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia