Jednou vetou

Putin požiadal Merkelovú, aby dohovorila Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin.

Foto. TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril "vážne znepokojenie" nad rozhodnutím Ukrajiny vyhlásiť stanné právo po tom, čo medzi námornými silami oboch krajín došlo v nedeľu pri pobreží ukrajinského polostrova Krym ku konfrontácii. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na utorkové vyhlásenie Kremľa.

Exšéf Trumpovej volebnej kampane klamal vyšetrovateľom, tvrdí Mueller

V telefonickom rozhovore s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou ruský prezident tiež povedal, že dúfa, že nemecká líderka bude apelovať na Kyjev, aby nekonal neuvážene.

Putin „vyjadril vážne znepokojenie nad rozhodnutím Kyjeva uviesť svoje ozbrojené sily do stavu pohotovosti a vyhlásiť stanné právo“, uvádza sa vo vyhlásení Kremľa zverejnenom po telefonickom rozhovore oboch lídrov.

Ruský prezident tiež vyjadril nádej, že „Berlín dokáže vyvinúť na ukrajinské úrady tlak, aby ich odradil od ďalšieho nezodpovedného konania“, uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

Zamestnanca Senátu zatkli pre podozrenie zo špionáže pre KĽDR

Napätie medzi Ruskom a Ukrajinou sa vystupňovalo po tom, čo Rusko v nedeľu v oblasti Kerčského prielivu medzi Čiernym a Azovským morom zajalo tri lode ukrajinských námorných síl.

Pri incidente bolo podľa ukrajinských zdrojov zranených najmenej šesť ukrajinských vojakov, pričom stav dvoch z nich je údajne ťažký.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia