Jednou vetou

Putin: Rusko je príliš veľké na to, aby bolo sankcionované a izolované

Ruský prezident Vladimír Putin.

Foto: TASR/AP

Úsilie západných krajín o izoláciu Ruska zlyhalo a bolo vopred odsúdené na neúspech vzhľadom na jeho veľkú rozlohu a jeho úlohu na medzinárodnej scéne. V rozhovore pre spravodajskú stanicu Fox News to v pondelok uviedol ruský prezident Vladimir Putin.

„Myslím si, že ste sami videli, ako tieto snahy zlyhali, a ani nemohli uspieť. Pozrite sa na rozlohu našej krajiny a jej význam z hľadiska medzinárodnej bezpečnosti, ekonomiky a prispievania do svetového trhu s energiou. Rusko je príliš veľké na to, aby bolo sankcionované a izolované,“ uviedol Putin.

Ako dopadlo prvé stretnutie Trumpa a Putina?

„Keď hovoríme o veciach, ktoré nás spájajú a vyžadujú si naše spoločné úsilie, prichádzame k myšlienke, že takéto pokusy bojovať jeden proti druhému by sa mali skončiť,“ dodal ruský prezident.
Podľa neho by mali Washington a Moskva hľadať spôsoby, ako riešiť spoločné problémy a výzvy, čím by bolo možné prekonať aktuálne prekážky.

„Domnievam sa, že toto je začiatok cesty. Vykročili sme na ňu dobre,“ poznamenal Putin, narážajúc na svoj summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v Helsinkách.

Ich pondelkové stretnutie vo fínskej metropole bolo prvou plnohodnotnou vrcholnou schôdzkou. Predtým sa obaja prezidenti stretli iba dvakrát – minulý rok v júli a novembri – počas konania veľkých medzinárodných fór.

Môže vás zaujímať

Nešťastie v Nórsku. Turistov zasypala lavína