Jednou vetou

Putin: Rusko nechce rozdeľovať Európu

Ruský prezident Vladimír Putin.

Foto: TASR/AP

Rusko sa zaujíma o Európsku úniu a nechce ju rozdeľovať, vyhlásil v rozhovore pre rakúsky verejnoprávny telerozhlas ORF ruský prezident Vladimir Putin v predvečer svojej návštevy Rakúska.

„Nie je naším cieľom vrážať klin medzi niekoho v EÚ. Na druhej strane nás zaujíma jednotná a prosperujúca EÚ, keďže je naším najdôležitejším ekonomickým a obchodným partnerom,“ povedal Putin.

Putin by sa mohol v septembri stretnúť s Kimom vo Vladivostoku

Prvý muž Ruskej federácie uskutoční v utorok pracovnú návštevu Rakúska. Vo viedenskom Hofburgu sa stretne so svojím rakúskym náprotivkom Alexandrom Van der Bellenom, ako aj so spolkovým kancelárom Sebastianom Kurzom. Putinov oficiálny program sa začne o 13.30 h na nádvorí Hofburgu, informuje kancelária rakúskeho prezidenta.

Podľa agentúry TASS sa všeobecne očakáva, že obe strany budú hovoriť o perspektíve bilaterálnych rusko-rakúskych vzťahov v rozličných oblastiach, ako aj o aktuálnej situácii vo svete.

Babiš urobil ďalší ústupok KSČM – súhlasí so zdanením cirkevných reštitúcií

Putin sa má stretnúť s podnikateľmi z oboch krajín, s ktorými bude rokovať o otázkach vzájomne prospešného obchodu a hospodárskej spolupráce, pričom stredobodom rozhovorov bude 50. výročie spustenia rozsiahleho energetického projektu – dodávok zemného plynu z bývalého Sovietskeho zväzu do Európy, tvrdí Kremeľ.

Celý rozhovor s Vladimirom Putinom v rozsahu 45 minút odvysiela televízny kanál ORF 2 v pondelok o 20.15 h ako súčasť špeciálneho vydania spravodajsko-publicistickej relácie Zeit im Bild.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia