Putin sa stretol s bývalým šéfom americkej diplomacie Henrym Kissingerom

foto: TASR, zdroj: TASR

Ruský prezident Vladimir Putin prijal dnes bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Kissinger je na návšteve Ruska, kde sa zúčastní na medzinárodnej konferencii politických expertov pomenovanej po bývalom ruskom premiérovi Jevgenijovi Primakovovi, ktorá sa začala dnes.

„Putin a Kissinger si už mnoho rokov zachovávajú priateľské osobné vzťahy a vždy, keď sa vyskytne príležitosť, sa stretnú. Pôjde však o krátku konverzáciu,“
povedal Peskov.

Putin sa neskôr stretol aj so šéfom nemeckej diplomacie Sigmarom Gabrielom.

Kontakty medzi Moskvou a Washingtonom sú v súčasnosti narušené obvineniami amerických bezpečnostných úradov, že Rusko zasiahlo do vlaňajších prezidentských volieb v USA.

Kissinger, niekdajší poradca pre národnú bezpečnosť v administratíve bývalého amerického prezidenta Richarda Nixona, zriadil súkromný komunikačný kanál s Anatolijom Dobryninom, sovietskym veľvyslancom vo Washingtone. Podľa historikov to prispelo k zlepšeniu situácie počas studenej vojny, pripomenula agentúra Reuters.

Môže vás zaujímať

Snemovňa začala verejné vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu