Putin sa v Magnitogorsku stretol so zranenými, 35 zostáva nezvestných

Ruský prezident Vladimir Putin sa stretol so zranenými po výbuchu plynu v bytovom dome v Magnitogorsku

foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval do mesta Magnitogorsk na Urale, kde sa v pondelok pri výbuchu plynu čiastočne zrútil desaťposchodový bytový dom. Putin sa stretol s miestnymi predstaviteľmi a navštívil nemocnicu, kde hospitalizovali zranených.

O život prišli najmenej štyri osoby, päť zranených previezli do nemocnice a približne 35 ľudí je stále nezvestných, informovala agentúra AP s odvolaním sa na úrady Čeľabinskej oblasti.

Vo Filipínach je po explózii nálože pred nákupným centrom najmenej 11 zranených

Na mieste katastrofy pracujú pri teplote zhruba mínus 20 stupňov Celzia stovky záchranárov, ktorí z trosiek vyslobodili už najmenej 10 živých ľudí. Zo zvyškov budovy vyviedli tiež 16 ľudí, ktorí prežili bez ujmy na zdraví. Mrazivé počasie znižuje nádej na to, že sa v troskách podarí nájsť ešte ďalších preživších.

Pôvodne bolo nezvestných 68 osôb, časť z nich už medzitým úrady objavili na iných miestach. Miesto výbuchu prehľadáva približne 470 ľudí a 70 rýpadiel.

Po výbuchu plynu v Magnitogorsku sú už štyria mŕtvi, osud 68 ľudí je stále neznámy

Do Magnitogorska okrem Putina pricestovali aj minister pre mimoriadne situácie Jevgenij Ziničev a ministerka zdravotníctva Veronika Skvorcovová. Ruský prezident sa mal pôvodne zúčastniť na oslavách príchodu Nového roka v čiernomorskom letovisku Soči.

K zrúteniu budovy v meste Magnitogorsk, ležiacom na rieke Ural, približne 1400 kilometrov juhovýchodne od Moskvy, došlo v pondelok pred svitaním, keď väčšina obyvateľov ešte spala. Za pravdepodobnú príčinu nešťastia označili miestne úrady výbuch plynu. Preventívne boli evakuovaní aj obyvatelia okolitých domov.

Môže vás zaujímať

Bloomberg spúšťa protitrumpovskú digitálnu kampaň za 100 miliónov dolárov