Jednou vetou

Radikálne hnutie Naša domovina žiada zakázať pochod Budapest Pride

Ilustračné foto

TASR/AP

Maďarská radikálna strana Naša domovina (Mi Hazánk) vyzvala v utorok ministra vnútra Sándora Pintéra a políciu, aby zakázali pochod príslušníkov sexuálnych menšín Budapest Pride, ktorý sa má uskutočniť 6. júla.

Do Budapešti prichádza aj po tragickej nehode lode mnoho Kórejčanov

László Toroczkai, predseda opozičnej strany, ktorú založili bývalí členovia ultrapravicového Jobbiku, podľa spravodajského servera 888.hu v Budapešti povedal, že ak pochod nezakážu, tak to bude svedčiť o tom, že polícia sa rozhoduje na politickom základe a používa dvojaký meter. Strana Naša domovina v takom prípade zorganizuje v deň pochodu demonštráciu.

Toroczkai pripomenul, že jeho strana v máji plánovala pochod v meste Törökszentmiklós v Jasovsko-veľkokumánsko-solnockej župe, na ktorom chceli upriamiť pozornosť verejnosti na „kriminalitu Rómov“. Polícia toto podujatie zakázala.

Podľa jeho slov pochod Budapest Pride nie je v skutočnosti o ochrane práv homosexuálov, ale o popieraní rodiny a tradičných hodnôt. „Provokujú kresťanstvo a hanobia maďarské historické symboly,“ argumentoval ďalej Toroczkai.

Gay pride v Jeruzaleme prilákal desaťitíce ľudí, polícia zadržala 49 osôb

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia