Jednou vetou

Recept na dlhovekosť najstaršieho muža na svete: Sladkosti a horúce pramene

Stodvanásťročný Japonec Masazó Nonaka drží v rukách certifikát Guinnesovej knihy svetových rekordov, ktorá ho označila za najstaršieho žijúceho muža na svete počas slávnostnej ceremónie v meste Ašore na ostrove Hokkaidó na severe Japonska.

FOTO: TASR /AP

Japonec Masazó Nonaka si už dlhé roky užíva kúpanie v horúcich prameňoch na severe svojej vlasti. Tento pán, ktorého rodina celé štyri generácie vedie krčmu pri horúcich prameňoch, dostal v utorok osvedčenie ako najstarší žijúci muž na svete - má 112 rokov a 259 dní.

Nonakovi udelila potvrdenie spoločnosť Guinnessove svetové rekordy na slávnosti uňho doma v meste Ašoro, na severojaponskom ostrove Hokkaidó. Rekordér sa narodil 25. júla 1905, vyrastal vo veľkej rodine a po svojich rodičoch prevzal riadenie krčmy, ktorú teraz vedie jeho vnučka. Nonaka sa pravidelne chodí kúpať do prameňov a takisto si rád vychutnáva sladkosti.Nonaka prežil manželku a dve zo svojich piatich detí, informovala agentúra AP.

Spoločnosť Guinness oznámila, že Nonaka vystriedal Francisca Oliveru zo Španielska, ktorý zomrel začiatkom tohto roka vo veku 113 rokov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia