Jednou vetou

Ri Jong-ho: Severná Kórea a Sýria čelia rovnakému „nepriateľovi“

Čínsky minister zahraničných vecí Wang Im (vpravo) a severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho si podávajú ruky pred stretnutím 3. apríla 2018 v Pekingu

foto: TASR/AP

Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho v utorok vyhlásil, že jeho krajina a Sýria čelia rovnakému "nepriateľovi".

Sýrsky prezident Bašár Asad, ktorý ho prijal v Damasku, reagoval označením Spojených štátov ako nepriateľskej krajiny k Sýrii a Severnej Kórei, uviedla sýrska štátna tlačová agentúra SANA.

Washington má odhadom 2000 vojakov umiestnených na východe Sýrie v rámci svojej kampane proti militantom zo skupiny Islamský štát.

Pápež sa v prvý deň adventu modlil za mier v Sýrii

Severokórejský minister zablahoželal Sýrii k nedávnym víťazstvám nad ozbrojenými skupinami a uviedol, že vojenské a politické úspechy predstavujú „pevný základ“ pre obnovu krajiny.

Ri Jong-ho odovzdal Asadovi posolstvo od severokórejského vodcu Kim Čong-una a vyzval tiež na užšiu spoluprácu medzi oboma štátmi.

Severná Kórea otestovala novú ultramodernú taktickú zbraň

Agentúra AP pripomína, že Sýria a Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sú dlhoroční spojenci. Obviňujú ich zo spolupráce týkajúcej sa chemických zbraní, čo oba štáty popierajú.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia