Jednou vetou

Ruddová: Ak parlament dohodu o brexite odmietne, stať sa môže všeličo

Amber Ruddová

foto: TASR

Britská ministerka práce Amber Ruddová v sobotu pre noviny The Times vyhlásila, že druhé referendum alebo model "Nórsko plus" budú veľmi pravdepodobné, ak zákonodarcovia v britskom parlamente neschvália dohodu premiérky Theresy Mayovej o brexite, teda o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

USA a Británia obvinili sýrsku vládu a Rusko z klamstva o chemickom útoku

Ruddová je prvou britskou ministerkou, ktorá otvorene rozprávala o „pláne B“, prichádzajúcom do úvahy v prípade, že Mayová a jej dohoda utrpia v kľúčovom hlasovaní v parlamente porážku.

Hlasovanie je naplánované na utorok 11. decembra, pripomenula tlačová agentúra AP. Ruddová podporuje dohodu o brexite, ktorú s EÚ vyrokovala Mayová.

Ministerka práce pre noviny The Times dodala, že „stať sa môže všeličo“, ak vláda zažije v parlamente porážku, a predpovedala obdobie chaosu.

Exprezidenta Kočarjana vzali opäť do vyšetrovacej väzby

Ruddová ďalej uviedla, že žiadna z možných alternatív nie je lepšia než súčasná dohoda o brexite, ale v prípade jej neschválenia by ona osobne potom dala prednosť modelu podobnému Nórsku, ktoré nie je členskou krajinou EÚ, avšak je súčasťou Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia