Ruddová: Ak parlament dohodu o brexite odmietne, stať sa môže všeličo

Amber Ruddová

foto: TASR

Britská ministerka práce Amber Ruddová v sobotu pre noviny The Times vyhlásila, že druhé referendum alebo model "Nórsko plus" budú veľmi pravdepodobné, ak zákonodarcovia v britskom parlamente neschvália dohodu premiérky Theresy Mayovej o brexite, teda o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

USA a Británia obvinili sýrsku vládu a Rusko z klamstva o chemickom útoku

Ruddová je prvou britskou ministerkou, ktorá otvorene rozprávala o „pláne B“, prichádzajúcom do úvahy v prípade, že Mayová a jej dohoda utrpia v kľúčovom hlasovaní v parlamente porážku.

Hlasovanie je naplánované na utorok 11. decembra, pripomenula tlačová agentúra AP. Ruddová podporuje dohodu o brexite, ktorú s EÚ vyrokovala Mayová.

Ministerka práce pre noviny The Times dodala, že „stať sa môže všeličo“, ak vláda zažije v parlamente porážku, a predpovedala obdobie chaosu.

Exprezidenta Kočarjana vzali opäť do vyšetrovacej väzby

Ruddová ďalej uviedla, že žiadna z možných alternatív nie je lepšia než súčasná dohoda o brexite, ale v prípade jej neschválenia by ona osobne potom dala prednosť modelu podobnému Nórsku, ktoré nie je členskou krajinou EÚ, avšak je súčasťou Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP).

Môže vás zaujímať

V nedeľu sa v Severnom Macedónsku koná prvé kolo prezidentských volieb