Jednou vetou

Rukojemnícka dráma v Charlestone, pri ktorej zahynula jedna osoba, sa skončila

K rukojemníckej dráme v meste Charleston, pri ktorej bol zabitý jeden človek, bol privolaný aj tím SWAT, 24. augusta 2017

Foto: TASR/AP

Štvrtková rukojemnícka dráma v reštaurácii v meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína, kde bývalý zamestnanec jednu osobu zastrelil a ďalšiu zadržiaval, sa po troch hodinách skončila. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.

Náčelník polície v Charlestone Jerome Taylor uviedol, že páchateľa, ktorým je nespokojný bývalý zamestnanec reštaurácie, policajti postrelili a jeho stav je kritický.

V tlačovej správe charlestonskej polície sa uvádza, že „rukojemníka“, ktorý neutrpel nijaké zranenia, sa podarilo oslobodiť. Polícia predtým odhadovala, že páchateľ zadržiava „dvojicu“ alebo „malý počet rukojemníkov“.

Polícia v tomto prípade motív terorizmu alebo rasizmu vylúčila. Zmienená reštaurácia sa nachádza iba niekoľko blokov od kostola, kde v júni 2015 pri rasovo motivovanom čine zastrelil belošský mladík Dylann Roof deväť černošských veriacich.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem