Jednou vetou

Rumun zodpovedný za smrť deviatich ľudí v Maďarsku nemal vodičský preukaz

Rozbitý mikrobus po nehode v Maďarsku 22. mája 2018

foto: MTI

Rumunský vodič mikrobusu, ktorý v utorok spôsobil v Maďarsku nehodu s deviatimi obeťami na životoch, riadil vozidlo bez vodičského preukazu, uviedol v piatok maďarský spravodajský server Blikk.hu s odvolaním sa na rumunský server stirileprotv.ro.

Okrem toho neboli v poriadku ani doklady mikrobusu, pretože rumunská polícia ho už niekoľko mesiacov pred touto nehodou vyradila z prevádzky, zdôraznil rumunský server.

Video: Vodič maďarského mikrobusu, v ktorom zomrelo deväť ľudí, natáčal nehodu mobilom

Ďalší rumunský spravodajský server Maszol.ro ešte vo štvrtok uviedol, že po tragédii zostalo v Murešskej župe 16 sirôt. Iba jedna z deviatich obetí nemala deti.

Mikrobusom cestovala zo Slovinska skupina Rumunov, ktorá tam pracovala príležitostne v poľnohospodárstve. Rumunské webové portály zverejnili v stredu videozáznam, ktorý pri zrážke s protiidúcim nákladným autom v Maďarsku nakrútil samotný vodič rumunského mikrobusu, keď četoval na Facebooku.

Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zomrelo pri obci Ceglédbercel sedem mužov a dve ženy. Vodič nákladného auta bol iba ľahšie zranený.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia