Jednou vetou

Ruská hovorkyňa ministerstva vníma obvinenia USA ako žart v štýle Jima Carreyho

Americký prezident Donald Trump, jeho manželka Melania a druhý sprava syn Barron počas omilostenia moriaka Drumsticka pri príležitosti osláv Dňa vďakyvzdania v Bielom dome vo Washingtone

zdroj: TASR

Nedávne obvinenie 13 ruských občanov z pokusu ovplyvniť prezidentské voľby v Spojených štátoch je natoľko smiešne, že by mohlo byť výtvorom profesionálneho komika. Povedala to v nedeľu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, ktorej vyjadrenie priniesla agentúra AP.

Podľa citátu prevzatého z ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS Zacharovová „niekedy nadobúda dojem, že za týmito americkými rozhodnutiami a vyhláseniami je niekto z tamojších populárnych komikov, možno Jim Carrey“.

„Je naozaj veľmi smiešne obviniť z ovplyvňovania amerických volieb 13 Rusov z legálne existujúcej spoločnosti a vážne o tom hovoriť ako o dôkaze,“ dodala hovorkyňa v rámci talkšou štátnej televíznej stanice Rossija 1.

Americká Veľká porota vzniesla minulý týždeň voči 13 občanom Ruska a trom ruským subjektom obvinenia zo zasahovania do politického procesu v USA. Obvinení sa mali dopustiť sprisahania, počítačového a bankového podvodu a krádeže identity s priťažujúcimi okolnosťami.

S páchaním týchto skutkov údajne začali už v roku 2014, teda zhruba dva roky pred prezidentskými voľbami v USA konanými v novembri 2016.

Medzi obvinenými je aj ruský oligarcha Jevgenij Prigožin, známy pod prezývkou „Putinov kuchár“, ktorý údajne financoval šírenie propagandy a dezinformácií.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia