Jednou vetou

Ruské veľvyslanectvo v Kinshase potvrdilo smrť ruskej posádky An-26

Ilustračné foto - ruská vlajka

foto: Pixabay.com

Ruské veľvyslanectvo v Konžskej demokratickej republike (KDR) potvrdilo v piatok smrť trojčlennej ruskej posádky lietadla typu Antonov An-26, ktoré sa zrútilo v krajine vo štvrtok.

 „Bohužiaľ, môžem potvrdiť, že členovia posádky lietadla, ktoré havarovalo vo štvrtok, boli ruskí štátni príslušníci. Ich telá previezli do márnice v Kinshase,“ povedal pre agentúru TASS ruský veľvyslanec v KDR Alexej Sentebov.

Veľvyslanec predtým uviedol, že na palube stroja, ktorý prevážal volebné materiály do provincie Kasai, sa podľa nepotvrdených informácií nachádzalo 23 ľudí vrátane trojčlennej ruskej posádky.

EÚ doplnila na mjanmarský sankčný zoznam sedem osôb

Stroj spoločnosti Gomair sa zrútil 35 kilometrov od konžskej metropoly Kinshasa, keď sa chystal na pristátie. Agentúra AFP s odvolaním sa na svoje zdroje ešte skôr informovala, že pri havárii lietadla zahynulo šesť ľudí – päť členov posádky a jeden cestujúci. K nehode vraj došlo počas nepriaznivého počasia.

Stroj sa vracal do Kinshasy z mesta Tshikapa, kam dopravil volebné materiály, povedal pre AFP hovorca volebnej komisie. Prezidentské a parlamentné voľby v KDR sú po viacnásobnom odklade naplánované na nedeľu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia