Jednou vetou

Ruské vojenské námorníctvo v tomto roku dostane 15 nových plavidiel

Uprostred ruský prezident Vladimir Putin, vpravo ruský minister obrany Dergej Šojgu a vľavo veliteľ ruského námorníctva Nikolaj Jevmenov počas námornej prehliadky pri príležitosti Dňa vojenského námorníctva Ruskej federácie v Petrohrade 28. júla 2019

foto: TASR/AP

Ruské vojenské námorníctvo by malo v roku 2019 dostať 15 nových lodí a člnov. V nedeľu to počas námornej prehliadky, ktorá sa pri príležitosti Dňa vojenského námorníctva Ruskej federácie konala vo vodách Petrohradu, vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin. Informovali o tom agentúry AP a Interfax.

Putin vo svojom príhovore zdôraznil, že dochádza jednak k modernizácii námorného letectva a pobrežných vojsk ruského námorníctva, ako aj k obnove infraštruktúry námorných základní a opätovnému zavedeniu plavieb okolo sveta, píše Interfax.

Námornej prehliadky – najväčšej za posledné roky – sa podľa AP zúčastnilo 43 lodí a ponoriek, ako aj 4000 príslušníkov ozbrojených síl.

Irán: Európska námorná prítomnosť v Perzskom zálive by bola provokáciou

Ruský prezident trávi víkend mimo Moskvy, kde v sobotu tisíce demonštrantov požadovali zaregistrovanie opozičných kandidátov, ktorým by kvôli údajným „nezrovnalostiam“ na podpisových hárkoch nemala byť povolená účasť vo voľbách do moskovskej mestskej dumy.

Ruské bezpečnostné zložky zadržali v súvislosti s nepovolenou demonštráciou vyše 1400 osôb.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia