Jednou vetou

Rusko odmietlo odpovedať do pondelka ESĽP ohľadom ukrajinských námorníkov

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Ruská justícia odmietla požiadavku Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), aby do pondelka odpovedala na otázky týkajúce sa situácie ukrajinských námorníkov, zajatých počas kerčského incidentu. Na základe údajov prevzatých z agentúry Interfax o tom v piatok informovala agentúra DPA.

 Štrasburský súd by mal podľa vyjadrenia ruského ministerstva spravodlivosti dostať odpoveď na svoje otázky v „rozumnej lehote“ po tom, ako bude rezortu poskytnuté dostatočné množstvo informácií od bezpečnostných zložiek angažovaných v prípade.

Putin a Macron diskutovali aj o Ukrajine a Sýrii

Ruské úrady by mali podľa piatkovej požiadavky ESĽP do pondelka vysvetliť okrem iného aj to, či sú členovia posádky ukrajinských lodí zranení a aká zdravotná starostlivosť im je poskytnutá.

Napätie medzi Ruskom a Ukrajinou sa vystupňovalo, keď Rusko v nedeľu v oblasti Kerčského prielivu zajalo spoločne s posádkou tri lode ukrajinských námorných síl. Tento incident vyvolal obavy z prepuknutia otvoreného vojenského konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou. V reakcii na tieto udalosti ukrajinský parlament schválil vyhlásenie stanného práva.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia